Saksı Çeşitleri

Saksı çeşitleri yaşam alanlarımızı süsleyen dekoratif ürünlerin başında gelir. Hem açık, hem de kapalı mekânlarda kullanıma uygun olan bu modeller; şeffaf, kiremit, renkli, cam ve seramik gibi çeşitli modellerle karşımıza çıkar.

Bitki ve çiçeklerimizi bbarındırabilmek için gereksinim duyduğumuz saksı çeşitleri onların güzelliğini daha da ön plana çıkarır.

Saksı çeşitleri ve fiyatları konusunda pek çok alternatif sunan Avrasya Peyzaj, bu hususta da kalitenin adresidir.

Peyzaj alanlarının rengârenk, ferah, şık ve modern görünmesini sağlayacak birbirinden özel saksı modelleri Avrasya Peyzaj bünyesindedir.

Kaliteli Saksı Çeşitleri

İnsana huzur veren görünümleri, hoş kokuları ve etrafa yaydığı pozitif enerjilerle bitkiler, iç ve dış mekânların vazgeçilmezi durumundadır.

Onların hayatını konforlu bir şekilde sürdürebilmesi için gereken en önemli ihtiyaçlardan biri şüphesiz ki saksılardır.

Bitki ve çiçeklerin toprağında büyüyüp gelişmesini sağlamak, uygun zamanda havalandırma yapmak saksı kullanımı ile mümkündür.

Öte yandan bunlar, dekorasyona farklılık katar ve göz alıcı tasarımlarıyla dikkat çeker.

Salonlarda, evin diğer odalarında, balkonlarda ve mutfaklarda sıkça kullanılan saksılar, bahçelerde ve peyzaj alanlarında da rağbet görür.

Çiçekleri ve bitkileri gübrelemek, sulamak, vitamin takviyesi yapmak, verimli bir şekilde yetiştirmek bu ürünlere bağlı olduğu için, saksı modelleri arasından seçim yaparken bitkinin türünü ve özelliklerini göz önüne almak gerekir.

Bitkilerinizi canlı tutmak, renklerinde kayıp olmasını engellemek adına hangi saksı modelini kullanmanız gerektiğini bize danışabilirsiniz. Böylece peyzaj uzmanlarımızın yönlendirmeleriyle en doğru saksı modeline sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda saksıların rahatlıkla temizlenebilir özellikte olması önem taşır. Değişik boyutlarda, farklı malzemelerden yapılmış olan birçok saksı çeşidini sitemizden inceleyerek güvenle sipariş verebilirsiniz.

Renklerini uzun süre muhafaza eden, oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip ürünlerimizle peyzaj alanlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Bitki ve çiçeklerinizin büyüme oranına, cinsine ve kullandığınız toprağın türüne göre en doğru saksı modelini Avrasya Peyzaj’da bulabilirsiniz.

En iyi Saksı Modelleri ve Fiyatları

Geniş bir yelpazede onlarca seçenek sunan firmamız, peyzaj alanlarınızda kullanabileceğiniz saksı modellerini koleksiyonunda toplamıştır.

  • Örneğin bazı saksı çeşitlerinin alt kısmında tabak bulunur. Bu tabak, saksı ile uyumlu malzeme ve renge sahiptir. Tabaklı saksı modelleri bitkilerin daha fazla hava almasına ve köklerinin daha iyi gelişmesine yardım eder. Ayrıca sulama yaptığınızda, suyun arta kalan kısmı tabakta birikeceği için temizlemeniz çok kolay olacaktır.
  • Plastik saksı modelleri ise bitkilerin kökünü içine hapseder. Böylelikle bitkiler, suda yer alan vitaminleri ve mineralleri daha iyi emer. Öte yandan plastik saksılar kırılma ve solma gibi olumsuz durumlara karşı dayanıklıdır. Kalın köklere sahip bitkiler sudan ziyade güneşe ihtiyaç duyduğu için, onların bakımında şeffaf plastik saksı modellerinden yararlanılır.
  • Orkidelerin ve bu familyaya ait olan çiçeklerde ise genellikle şeffaf tasarımlar tercih edilir.
  • Örgü ipleriyle üretilen makrome saksı modelleri daha doğal bir görünüm yakalamanıza olanak tanır.
  • Porselen saksı çeşitleri daha sert bir yapıda üretilir. Geometrik desenler, hayvan figürleri ve benzeri işlemelerle taçlandırılan bu modeller özel saksı porseleninden elde edilir. Modası hiç geçmeyen porselen saksı modelleri tekli, 2’li, 3’lü veya 4’lü gibi farklı çeşitlerle karşımıza çıkar.
  • Beton saksı modelleri ise genellikle daha küçü boyutludur. Çalışma ve yemek masası, mutfak tezgâhı, kitaplık gibi yerlerde sıklıkla kullanılan bu modeller peyzaj alanlarında da rağbet görür.
  • Cam saksı modelleri saksı altlığı ve havalandırma delikleriyle bitkilerin köklerine daha iyi güneş alma imkânı verir. Özel cam alaşımları barındıran bu modeller kıvrımlı ve düz tasarımlarla beğeniye arz edilir.
  • Yine askılı modeller bu çeşitlilik içerisinde kendine yer bulur. Bitkilerinizin belli bir alanda sabit kalmasını istemiyorsanız saksı askılığı yardımıyla güzel bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Plastik, paslanmaz çelik, metal, ahşap gibi çeşitli malzemelerle yapılan saksı askılarıyla göz kamaştıran bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Fiberglass saksı, ahşap oyma saksı, doğal taş saksı, ışıklı saksı ve çok daha fazlasını ürün portföyümüzde bulmanız mümkündür.
  • Villa bahçe saksısı, ova balkon saksı, damla köşe saksı, damla duvar saksı, kare saksı, hasır saksı ve aklınıza gelebilecek diğer tüm modeller Avrasya Peyzaj tarafından en kaliteli hâliyle sunulur.

Müşterilerinin kişisel zevkleri doğrultusunda özel saksı çeşitleri de imâl eden Avrasya Peyzaj, sınırsız renk ve ölçü seçeneğiyle mekânların saksı ihtiyacını giderir.

Rengârenk ve kullanışlı saksı çeşitleri ile bu alandaki beklentileri karşılayan Avrasya Peyzaj, uygun fiyat ve üst düzey kalite taleplerine yanıt verir.

Saksı modelleri form, desen, boyut, derinlik, kalınlık, yükseklik, genişlik, malzeme vb. faktörlere göre değişiklik gösterir. Bu saksı çeşitleri arasından bitkilerinize uygun olanı seçerek onlara sağlıklı bir ortam sunabilirsiniz.

Peyzaj alanlarınızı bir renk cümbüşü hâline getirmek istiyorsanız ihtiyacınız olan saksı çeşitleri için Avrasya Peyzaj’a başvurabilir, kaliteli ürünlerle bitkilerinizin rahatını temin edebilirsiniz.

Yorum gönder