İnciraltı Cd. No:30/135330 Balçova/İzmir
0232 259 71 78 -Hergün * Sabah 08.00 - Akşam 19.00

Mekan Peyzaj Uygulaması

Spor Alanları, Site, Okul, Otel, Fabrika, Özel Tesis ve Mülk Peyzaj Uygulaması

Profesyonel işçiliğiyle her alanda kusursuz peyzaj tasarım ve uygulama faaliyetlerine imza atan firmamız, geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Bu kapsamda Avrasya Peyzaj; sitelerden spor alanlarına, fabrikalardan otellere, özel mülk ve tesislerden okullara kadar pek çok mekâna yönelik çalışma yapar.

Üstün kalitesi ve başarısıyla sektörünün ilk tercihlerinden biri olan Avrasya Peyzaj, ihtiyaçlarınız doğrultusunda her türlü çevresel ve yapısal düzenlemeyi, iç ve dış mekânlarınızın konseptine uygun olarak gerçekleştirir.

Spor Alanlarında Peyzaj Uygulamaları

Bu hizmet kapsamında oyun alanları ve spor sahaları sert zemin uygulamalarıyla konforlu ve güvenli bir hâle getirilir. Talepleriniz doğrultusunda, rahatça spor yapabileceğiniz alanlar oluşturulur. Dilerseniz ayrı ayrı, isterseniz karma spor sahaları ve etkinlik alanları tasarlanır.

Sportif faaliyetlerinizden maximum düzeyde keyif almanızı hedefleyerek çalışmalarına bu çerçevede yön veren Avrasya Peyzaj, hem sizin hem de çocuklarınızın güvenliğini, sağlığını önemser. Çevresel düzenlemeleriyle yaşamınıza değer katmayı amaçlayan firmamız, inşa ettiği rekreasyon ve spor alanlarıyla toplum refahını yükseltir.

Dayanıklı malzemeler, gelişmiş teknoloji, titiz ve nitelikli hizmet anlayışıyla modern çözümler sunan firmamız, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Tecrübeli proje ve uygulama ekibimiz muhtemel sorunlar için gerekli tedbirleri önceden alacak, spor alanlarınızın rahat ve kullanışlı olması sağlanacaktır.

En yüksek kalitede, verimli ve sağlıklı spor tesisleri meydana getiren Avrasya Peyzaj, talebinize göre özel tasarımlar da ortaya koyabilir.

Koşu parkurları, fitness alanları ve daha fazlası firmamızın hizmetlerine dâhildir.

Tenis kortlarının, halı sahaların, yürüyüş yollarının, çim sahaların, kauçuk zeminlerin, voleybol, basketbol, mini golf ve futbol sahalarının projelendirilme süreci de firmamız tarafından yürütülür. Bu alanların gerektirdiği uygulamalar firmamızın deneyimli kadrosu ile hayata geçirilir.

Öte yandan firmamız su alanları, çocuk alanları ve piknik alanları için de uygulama yapar. Tüm spor alanları için danışmanlık, projelendirme, otomatik sulama sistemi, drenaj sistemi kurulumu, doğal ve yapay çim uygulamaları, alttan ısıtma sistemlerı, ilaçlama ve bakım-onarım hizmetleri de verilir.

Projelerinin her aşamasında ISO 9001:10008 yönetim sistemine bağlı kalan Avrasya Peyzaj, daima müşteri memnuniyetini ilk öncelik olarak kabul eder.

İnsan sağlığına duyarlı, çevreye saygılı bir firma olarak varlık gösteren Avrasya Peyzaj, hizmetlerinde bu prensiplerinden taviz vermez. Görsel ve yapısal bakımdan mükemmel olanı hedefleyen firmamız, hem estetik hem de işlevsel peyzaj tasarım ve uygulamalarıyla yanınızdadır.

Site Peyzaj Uygulamaları

Firmamız, site peyzaj çalışmalarıyla da yaşam alanlarınıza renk katar. Site bahçelerinin çiçeklendirilmesi, ilaçlanması, periyodik bakımları Avrasya Peyzaj tarafından özenle gerçekleştirilir.

Bitki besleme, çim biçme, sulama sistemi kurulumu, onarımı ve bakımı, zararlılarla mücadele, budama işlemleri de bu hizmet içerisinde yer alır.

Bitkisel ve yapısal peyzaj alanında pek çok başarılı projeye imza atmış olan firmamız size de en iyi şekilde yardımcı olmaya hazırdır. Nefes alabileceğiniz, huzur bulabileceğiniz peyzaj alanları inşa ederek yaşam standartlarınızı yükseltecek olan firmamız, daima en uygun maliyeti ve üstün kaliteyi garanti eder.

Okul Bahçesi Peyzaj Uygulamaları

Bu işlemler da yine çocukların sağlığı, rahatı ve güvenliği düşünülerek özenle planlanır ve bu plana uygun olarak yerine getirilir. Önce okul bahçelerinin donatı yeterliği, mekânsal kullanım ve alan bakımından değerlendirmesi yapılır. Daha sonra bu veriler ışığında doğru bir strateji geliştirilerek, ihtiyaç duyulan peyzaj çalışmalarına karar verilir.

Firmamız; okul ortamlarının aktif, çevreye duyarlı, sağlıklı bireyler yetiştirme noktasında ne kadar önemli olduğunu bilir. Zira çocuklar vaktinin büyük bir kısmını okulda geçirir. Dolayısıyla okul bahçeleri onlar için sadece hareket, dinlenme ve eğlence alanı olmaktan öte, aynı zamanda eğitim ve öğretim alanı durumundadır. Çocukların en yakın çevresi okul bahçesidir.

Onlar, doğayı okul bahçelerinde deneyimleme fırsatı bulur. İyi tasarlanmış bir okul bahçesi çocuklara özgürce koşup oynayabilecekleri geniş bir alan sunar. Bu da çocukların hayal gücünü geliştirmelerinde, daha dışa dönük bireyler olmalarında büyük bir rol üstlenir.

Konforlu bir okul bahçesi, çocukların ders aralarında iyice dinlenmesine imkân tanır. Bu da çocukların derslerde daha fazla performans göstermesine katkıda bulunur.

Onların bedensel, ruhsal, sosyal ve eğitsel gelişiminde okul bahçesi tasarımının da payı vardır. Bu bahçelerin keyifli bir aktivite mekânı olarak düzenlenmesi çocuklara sohbet, rahatlama, oyun ve hareket noktasında çeşitli olanaklar tanır.

BU bahçelerin gerektiği şekilde düzenlenmesi çocuklardaki motor ve algı becerilerinin güçlenmesine yardım eder, onların koordinasyonunu ve hareket kabiliyetini destekler. Merak duygusunu tetikler. Çocukların derslere daha aktif katılmalarına önayak olur, potansiyellerini keşfetmelerinde ve bunları doğru kullanmalarında okul bahçelerinin önemi büyüktür.

Öğrencilerin rahatlıkla spor yapabilmesine de imkân veren okul bahçeleri, onların daha hareketli olmalarına yardımcı olur. Yeni sosyal deneyimler edinmelerini sağlar.

Çocukların ifade yeteneği, sorumluluk bilinci ve özgüveni gelişir. Organize olma yeteneği artar, işbirliği yapmayı öğrenirler, kabiliyetlerinin farkına varırlar.

Çocuklar tırmanma, koşma, atlama; toprakla, kumla ve su ile oynama gibi ihtiyaçlarını okul bahçelerinde karşılar. Bitkiler, çim alanlar ve eğimli bölgelerle zengin bir ortam hâlinde düzenlenen okul bahçeleri çocukların doğayı daha yakından tanımasını, sosyalleşmelerini, arkadaşlarıyla daha iyi ilişkiler kurmasını mümkün kılar.

Öte yandan okul bahçelerindeki peyzaj düzenlemeleri okulun kurumsal kimliği için de son derece mühimdir.

Firmamız, okul bahçelerine yönelik peyzaj tasarım ve uygulama hizmeti sunarken bu gerçekleri hiç unutmaz. Çocukların yaşam kalitesini artırmak için estetik ve fonksiyonel açıdan en doğru ve en güzel olanı yapmaya odaklanır.

Bahçenin büyüklüğü, öğrenci sayısı, öğrenci başına ne kadar alan düşeceği gibi tüm faktörler göz önünde bulundurularak, peyzaj tasarımı efektif bir şekilde yapılır ve projelendirme, bu tasarıma uygun olarak gerçekleşir.

Firmamız bunu yaparken çocukların, velilerin, okul personelinin, ve yönetiminin isteklerini de göz önüne alır. Okulun ihtiyaçları belirlenerek bu yönde bir çalışma planı hazırlanır ve uygulamaya geçirilir.

Okul Bahçesi Peyzajı Nasıl Yapılır?

Bu çalışmalarda, –oyun materyali olarak da kullanılabildiği için- en sık tercih edilen bazı bitki türleri şöyledir:

 • Çayır papatyası
 • Öksürük otu
 • Kına çiçeği
 • Pıtrak türleri
 • Orman ekşi yoncası)
 • Akçaağaç
 • Dizbudak
 • Süs fındığı
 • Mürver
 • Yabânî güller
 • İnci çalısı
 • Küçük ya da büyük yapraklı ıhlamur
 • Söğüt çeşitleri

Doğa temelli (ekolojik) bir yaklaşımla hareket eden firmamız, estetik kalitede ve ilgi çekici peyzaj düzenlemeleriyle okul bahçelerini çocuklar için oyun, öğrenme ve yaşama mekânına dönüştürür. Böylelikle çocukların motivasyonu artırılır, tasarlama ve uygulama hususunda üretkenlikleri desteklenmiş olur.

Bu itibarla, okul bahçelerinde gerçekleştirilen bazı peyzaj uygulamaları şöyle sıralanabilir:

 • Çamurlu-tozlu alanlardan, asfalt ve betondan oluşan standart okul bahçeleri yerine; daha yeşil, daha canlı ve renkli bir ortam meydana getirilir.
 • Çocukların fiziksel ve karakteristik özellikleri de hesaba katılarak, bahçenin onlar için herhangi bir tehlike içermemesine dikkat edilir. Çocukların birbirine zarar verme ya da kaza riski en aza indirilir.
 • Doğal çim, çayır, çalılar, ağaçlar, çiçekler, ağaç kütükleri, toprak zemin, su düzenekleri, kum, kaya parçaları ve buna benzer doğal öğelerin hiçbiri ihmâl edilmez. Firmamız, okul bahçelerini doğadaki bileşenlerle düzenleyerek onların kavrama yeteneğini ve burada oynanacak oyunların değerini artırır.
 • Gölet, bitki spirali, bitki parteri, ahşap pergolalar, kuş evleri, dokunma paravanı, meteoroloji köşesi, gözlem istasyonu (böcek oteli) ve benzeri ilginç tasarımlarla okul bahçeleri daha işlevsel bir duruma getirilir.
 • Cam seralar, ahşap oturma birimleri, ahşap amfi tiyatro, bitki tarhları, çalı labirentleri, arboretum, ahşap ağaç evi, su düzeneği, his patikaları da uygulamalarımız içerisinde kendine yer bulur.
 • Hareketli ve çok fonksiyonlu oyun âletleri, potalar, süs havuzları, plan panoları, kaleler, sahalar, taşlar, basamaklar, tepeler, tüneller, saklanma alanları da bu uygulamalar içerisindedir.
 • Ayrıca; yeşil mekânlar, gözetleme köşeleri, nişler, ders için yeşil sınıf ve sahneler, buluşma noktaları, ağaç gölgelerine yerleştirilmiş oturma bankları da okul bahçesi peyzaj uygulamaları arasındadır.
 • Öte yandan Avrasya Peyzaj, okul bahçesi çalışmalarına pedagog görüşleri ve pedagojik yöntemler ışığında yön verir. Böylece çocukların, firmamız tarafından tasarlanan ve oluşturulan bahçelerde hem bedensel hem zihinsel yorgunluğunu atması, her zaman bir sonraki derse daha zinde girmesi mümkün olur.
 • Kısaca bitkisel ve yapısal tüm düzenlemeler sağlanarak bahçe öğrenciler ve öğretmenler için verimli bir alan hâline getirilir. Okul bahçesinin yalnızca tenefüslerde değil, derslerde de kullanıldığını bilen firmamız, öğrencilerin doğayla iç içe bir ortamda huzurla eğitim alması için elinden geleni yapar.

Fabrika Peyzaj Uygulamaları

Sanayi fabrikaları, endüstriyel fabrikalar, gıda fabrikaları gibi her alanda peyzaj düzenlemeleri gerçekleştiren firmamız, bu çalışmalarında da üstn kalitesini ortaya koyar.

Bitkilendirme, dekoratif taş, aydınlatma, hazır rulo çim, otomatik sulama gibi uygulamalar fabrika peyzaj hizmetleri arasında bulunur. Paydaşlarınızın ve misafirlerinizin gözünde iyi bir izlenim uyandırmak istiyorsanız fabrika peyzaj işlerinizi bize bırakabilir, mevcut ve potansiyel müşterilerinize, rakiplerinize farkınızı gösterebilirsiniz. Araç yolları, ana girişler ve benzeri her noktaya özel uygulama yapacak olan firmamız, fabrikanızı etkileyici renk ve tasarımlarla güzelleştirecektir. Söz konusu peyzaj uygulamaları çalışanlarınız üzerinde de pozitif bir etki meydana getirerek onların iş yerine bağlılığını artırır.

Fabrikanızda gerçekleştirilen faaliyetlerin peyzajınıza vermiş olduğu zararlar onarılır. Arazi canlandırma ve toprak ıslahı konusunda uzman olan firmamız, dış mekânlarınızın muhteşem görünmesini sağlamak için çalışır.

Öte yandan firmamız, fabrika peyzaj uygulaması kapsamında danışmanlık ve periyodik bakım hizmetleri de sunar. Bu sayede işletmenizin modern çözüm ortağı olarak, maliyetlerinizin azalmasına ve kârlılık oranınızın yükselmesine katkıda bulunur.

Otel Peyzaj Uygulamaları

Firmamız konforlu, güvenli ve engelli dostu oteller inşa etmek için bu alanda da yenilikçi çözümler üretir. Müşterileriniz üzerinde olumlu etki bırakmak, adınızı geniş kitlelere duyurmak, ziyaretçilerinizin sizi başkalarına da tavsiye etmesini sağlamak istiyorsanız oteliniz harika bir peyzaj tasarımına sahip olmalıdır.

Otel peyzaj uygulamaları satışlara, misafirlerin memnuniyetine ve konukların otelde kalış sürelerine doğrudan etki eder. Bunun farkında olan Avrasya Peyzaj, otellere yönelik düzenlemeler gerçekleştirirken otelinizin özelliklerini, konumunu, sizin tercihlerinizi ve hedef kitlenizin beklentilerini dikkate alır.

Arazinizin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirilir. Görüş açısı ve manzara gibi faktörler düşünülerek, yeşilin ve modern esintilerin hâkim olduğu, dikkat çekici ve saygı uyandıran bir otel peyzajı tasarlanır.

Bu aşamada bölgenin iklimine uygun bitki türlerinden yararlanılır. Gürültü kaynakları belirlenir ve ses kesici bitki perdeleri oluşturulur.

Otelinizin hizmet şekli detaylı bir biçimde analiz edilerek buna göre bir çalışma yapılır. Örneğin kongre turizmiyle sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren otellerin peyzaj tasarımları birbirinden farklı olduğu için, her şeyden önce hizmet şeklinin tespiti önem taşır.

Avrasya Peyzaj, otelinizin özelliklerini , konsept temasını birbiriyle entegre ederek size özgü, benzersiz bir tasarım oluşturur. Yapı odaklı ve teknoloji oryantasyonlu çalışmalar gerçekleştirerek otelinizin değerine değer katar.

İnsanlara kendilerini iyi hissedecekleri, göze hitap eden, ferah bir alan sunulur. Planlamada görselliğin yanı sıra işlevselliğe, simetriye, zamanlamaya ve estetik unsurlara da aynı şekilde önem verilir.

Mükemmeliyetçilik anlayışı , son teknoloji, büyük bir hassasiyet ve özveriyle hizmet sunan firmamız nitelikli ve çevre dostu peyzaj hizmetleriyle bu alanda da sektörünün ilk tercihlerindendir.

Çünkü firmamız, ticari alanlardan yemyeşil çimlere, ev bahçeleri ve parklardan binlerce metrekarelik lüks otellere kadar her projeye aynı özenle yaklaşır.

Bitkisel peyzaj unsurları, otomatik sulama sistemi, drenaj, araç ve yürüyüş yolları, havuz ve gölet, sert zemin uygulaması gibi her şey âhenkle bir araya getirilir. Otel peyzaj yenileme ve bakım işlemleri de firmamız tarafından profesyonel olarak gerçekleştirilir.

Otelinizin vizyonunu en doğru şekilde hayata geçirecek olan Avrasya Peyzaj, markanızın imajını güçlendirmek, prestijini artırmak ve hafızalara kazınmanızı sağlamak için çaba gösterecektir.

Siz de hedef kitlenizin taleplerine yönelik otel peyzaj uygulamaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğayla bütünleşik bir otel peyzaj mimarisi için tercihinizi firmamızdan yana kullanabilir, müşterilerinize otelinizde kaldıkları süre boyunca her saniye mutluluk verebilirsiniz. Onlara eşsiz bir konaklama deneyimi sunabilir, şehir dışından veya yurt dışından gelen misafirlerinize rüya gibi bir tatil geçirme imkânı tanıyabilirsiniz.