İnciraltı Cd. No:30/135330 Balçova/İzmir
0232 259 71 78 -Hergün * Sabah 08.00 - Akşam 19.00

Otomatik Sulama Sistemleri Kurulumu

Otomatik Sulama Sistemleri Kurulumu

Otomatik sulama sistemleri kurulumu sayesinde bahçenizin veya farklı peyzaj alanlarınızın bakımını daha kolay yapabilirsiniz.

Bu sistemler, bitkilere gereksinim duyduğu suyu doğru zamanda ve ideal miktarda vermeye imkân tanır. Böylelikle onların sağlığını korumak, daha uzun süre canlı ve renkli kalmalarını sağlamak mümkün olur.

Otomatik sulama sistemleri kurulum, bakım ve onarım işlermlerini titizlikle gerçekleştiren Avrasya Peyzaj, bu alandaki tüm taleplerinizi kusursuz bir şekilde yanıtlar.

Otomatik Sulama Sistemi Ne İşe Yarar?

Çiçekler ve bitkiler –tüm canlılar gibi- yaşamını sürdürebilmek için suya ihtiyaç duyar. Fakat gereğinden az su vermek onların kurumasına yol açar. Aşırı sulamak ise yine onların sağlığını bozar. Köklerin yeteri kadar hava almasını engeller, bu da köklere giden besin maddelerinin önünü keser. Çeşitli kök hastalıklarına davetiye çıkaran bu durum, bitkinin ölümüyle sonuçlanır.

İşte otomatik sulama sistemleri bunu önler, bitkiyi kâfi miktarda suya kavuşturur. Ne eksik, ne fazla olmadan, periyodik aralıklarla gerçekleştirilen bu sulama işlemi bitkilerden maximum verim elde etmenizi sağlar.

Sulama için personel ihtiyacını ortadan kaldıran bu sistem zamandan ve iş gücünden kazandırır. Ayrıca suyun daha tasarruflu kullanılmasına yardımcı olur. Her türlü yeşil alanda ve bahçede kullanılabilir.

Siz bahçenizden uzaktayken bile sulama işlemi kusursuz bir şekilde yerine gelir. Çünkü bu sistem, suyun devamlı takip edilmesini gerektirmez. İşin başında durmak zorunda kalmazsınız.

Geniş alanları da kolaylıkla sulayabilir, gözünüz gibi baktığınız bitkilerinizi hızlı ve pratik bir şekilde suya doyurabilirsiniz.

Otomatik Sulama Sistemi Kullanım Alanları

Fabrika alanlarında, belediyeye ait bahçe ve parklarda, refüj yeşil alanlarda otomatik sulama yönteminden faydalanılır. Ayrıca tarım arazilerinde, tarlalarda, çiçek/bitki yetiştirilen bahçelerde de bu sisteme başvurulur.

Kamusal alanlardaki sulama ihtiyaçlarının giderilmesinde otomatik sulamanın önemi büyüktür. Diğer taraftan, golf sahaları ve futbol sahalarında, buna benzer spor tesislerinde otomatik sulama sistemleri kullanılır.

Otomatik Sulama Sistemi Nasıl Çalışır?

Bu teknoloji sulama bilgisayarları ve çeşitli sulama cihazları yardımıyla faaliyet gösterir. Bu sistem pilli veya elektrikli vanalar yardımıyla devreye sokulur.

Bu vanalar, selenoid adı verilen sulama zamanlayıcıları tarafından kontrol edilir.İstenilen bölgelerdeki su geçişi böyle denetlenir.

Vanaların üzerine de ana borular ve çeşitli malzemeler monte edilir. Bu sayede, sulama için gereken akış meydana getirilmiş olur.

Özel noktalara rotor spring  başlıklar ve sprey spring başlıklar yerleştirilir. Bunlar herhangi bir kişi olmaksızın, hortum kullanılmadan  sulama yapılmasına olanak verir.

Otomatik Sulama Sistemi Malzemeleri

  1. Selenoid vanalar
  2. Damlama boruları
  3. Rotor başlıklar
  4. Sprey başlıklar
  5. Boru ve Ekleme malzemeleri
  6. Sulama sensörleri
  7. Zamanlayıcılar bunlardan bazılarıdır.

Otomatik Sulama Sisteminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Peyzaj bakımınızı böylesine pratik hâle getirecek otomatik sulama sistemlerinin en az masrafla, sorunsuz çalışabilmesi için profesyonel bir firmadan yardım almalısınız.

Gelişmiş teknolojiyi kaliteli işçiliğiyle bir araya getiren Avrasya Peyzaj, bunun için doğru adrestir.

Otomatik sulama sistemi belirlenirken alanın şekli, toprağın türü, bitkilerin özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Geniş yapraklı, ibreli ağaçlar ve çalı formundaki bitkiler için genellikle damlama sulama borularından yararlanılır.

Aynı zamanda, sulama sisteminin beyni olarak nitelendirilen kontrol ünitelerinin doğru seçilmesi gerekir. Bu üniteler, programlanan zamanlara uygun biçimde, belli sulama bölgelerini açıp kapatır. Su tasarruflu, akıllı kontrol sistemine sahip, kullanıcı dostu bir ünite kullanılmalıdır.

Profesyonel Otomatik Sulama Sistemleri İçin: Avrasya Peyzaj

Kamusal ve özel her türlü alanda otomatik sulama sistemi kurulumu gerçekleştiren Avrasya Peyzaj, bu hizmetiyle sizi ekstra giderlerden kurtarır.

Birinci sınıf kaliteli malzemeler, en yeni donanım ve yazılımlarla destek veren Avrasya Peyzaj, hassas kontrol üniteleriyle modern çözümler sunar.

Uygulama yaptığı her alana değer katan firmamız, sizin de hayatınızı güzelleştirmeye hazırdır.

Siz de mükemmel peyzaj düzenlemeleriyle mülkünüzün değerini ve farkındalığını artırmak, yaşam kalitenizi yükseltmek istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz.