İnciraltı Cd. No:30/135330 Balçova/İzmir
0232 259 71 78 -Hergün * Sabah 08.00 - Akşam 19.00

Hazır Rulo Çim

Hazır Rulo Çim

Hazır rulo çim, doğal çimler gibi ekip büyütme zahmetlerine katlanmayı gerektirmez. Bunlar doğal çimlerden elde edilir, pratik kullanım imkânı ve bakımının kolay olmasıyla avantaj sağlar.

Daha önceden uygun arazilere ekilip yetiştirilen çimler, yabancı otlardan temizlenir, defalarca biçilir ve kök gelişimi tamamlanır.

Ardından bu çimler kökleriyle beraber birlikte alınıp rulo hâline getirilir. Böylece istenilen her alana serilerek rahatça kullanılabilir.

Hazır Rulo Çim Avantajları

 1. Yaz mevsiminde çim ekimi yapmak riskli olabilir. Bu durumda en iyi çözüm hazır çim kullanmaktır.
 2. Kaliteli bir çim elde etmek için haftalar boyu uğraşmak gerekir. Üstelik bunun çıkıp çıkmayacağı belli değildir. Çabalarınızın başarısız sonuçlanma ihtimâli de vardır. Oysa hazır rulo çim kullanımı size sadece birkaç haftada yemyeşil bir alana sahip olma fırsatı verir. Tutmama riski yoktur.
 3. Göz alıcı ve homojen dokusuyla diğer çimlerden rahatlıkla ayırt edilen hazır rulo çimler, peyzaj alanlarına estetik bir görünüm verir.
 4. Standart çimlere göre daha dayanıklıdır.
 5. Hazır rulo çimlerle yeşillendirdiğiniz alanları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Halbuki normal çimlerle sağlıklı bir alan oluşturabilmek yıllar sürebilir.
 6. Bütçe dostu bir fiyata sahiptir.
 7. Her toprağa uygulanması mümkündür. Döşendiği toprakla birkaç hafta içinde bütünleşir.
 8. Çiçekler ve ağaçlar için güzel bir fon oluşturan hazır rulo çimler, güneş ışınlarını da emici özelliktedir. Böylelikle zararlı ışınların olumsuz etkilerini azaltır.
 9. Spor sahalarında emniyetli bir ortam meydana getirir.

Fazla eğimli bölgelerde tutucu vazifesi üstlenir. Bundan dolayı erozyonun önlenmesinde oldukça tesirlidir.

Hazır Rulo Çim Kullanım Alanları

 1. Peyzaj düzenlemeleri
 2. Kamusal veya özel sektöre ait olması fark etmeksizin Her türlü yeşil alan
 3. Tatil köyleri
 4. Yazlıklar
 5. Rezidanslar
 6. Villa bahçeleri
 7. Karayolları
 8. Spor sahaları
 9. Parklar
 10. Refüjler
 11. Doğal ve yapay süs havuzları bunlardan bazılarıdır.

Hazır Rulo Çim Üretimi Nasıl Yapılır?

Bunlar tohum karışımlarıyla geniş arazilerde toprağa ekilir. 3 ay gibi kısa bir zamanda, homojen ve sık bir dokuya kavuşurlar.

Uygun şartlar altında yetiştirilen çimler, yeterli büyüklüğe eriştikten sonra kesilerek  toprak altından çıkarılır. Belirli kalınlıklarda ve boyutlarda kalıplanarak rulo şekli verilen çimler, uygulama yapılacak alana taşınır ve montajlanır.

Plakalar hâlinde yerleştirilen hazır rulo çimler hemen kullanılabilecek duruma gelir.

Güvenli hareket imkânı sunan; yumuşak, hijyenik ve sağlıklı bir ortam oluşturan bu çimler yeşil görüntüsüyle uygulandığı ortama renk katar.

Hazır Rulo Çim Özellikleri

 • Yemyeşil bir görüntü oluşturur.
 • Güçlü ve yoğun bir kök yapısına sahiptir. Bu nedenle, serildiği her alana kolaylıkla adapte olur.
 • Yılın her mevsiminde uygulanabilir.
 • 2 hafta içinde köklenip kaynama özelliğine sahiptir.
 • Bakım maliyeti düşüktür.
 • Zararlı otlardan ve çim hastalıklarından etkilenmez.
 • Havayı filtre ederek temizler.

Hazır Rulo Çim Nasıl Uygulanır?

 • Hazır rulo çim uygulaması yapmadan evvel kaç metrekare çime ihtiyacınız olduğu belirlenir. Ne türde çim kullanmanız gerektiğine karar verilir. Toprağın çime elverişli olup olmadığı denetlenir ve gerekiyorsa iyileştirmelerde bulunulur. Toprak ilâvesi yapılır.
 • Hazır rulo çimleri yerleştirmeden toprak düzenleme çalışması gerçekleştirmek lâzımdır. Tesviyelendirme işleminden sonra alanın nemlendirilmesi gerekir. Bu da uygun miktarda sulama ile mümkündür.
 • Rulo döşeme sırasında çimler, dikdörtgen ve yarım metrekarelik parçalar hâlinde yanyana dizilmelidir.
 • Aralarında hiç boşluk bırakılmamalıdır. Boşluk kalırsa bunlar kenar kısımlarda sararma yapacaktır. Onun için birbirine yaklaştırılmalı, üzerinden silindirle geçilmelidir.
 • Parça alanlar ise maket bıçağıyla kesilmeli, oraya uyumlu hâle getirilmelidir.
 • İlk sulamanın çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Homojen bir şekilde, en az 1 saat sulama yapılmalı, o alanda dolaşılmamalıdır. Sulama el ile gerçekleştirilecekse püskürtme aparatlarından faydalanılmalıdır.
 • Çim serilmeden önce adaptasyon süresini hızlandırmak için kök gübresi kullanmak tavsiye edilir.

En iyi ithal çim tohumları ve en gelişmiş teknolojik ekipmanlarla, titiz bir bakıma tâbî tutularak üretilen hazır rulo çimler, Avrasya Peyzaj farkıyla Türkiye’nin her yerine ulaştırılır.

Hazır rulo çim satışı alanında ilk tercihlerden biri olan firmamız, dayanıklı ve yüksek kaliteli ürünlerini uygun fiyat ve hızlı teslimat avantajlarıyla sunar.

Hazır rulo çimlerin zarar görmemesi adına, canlı çimlere uygun araçlar kullanarak sevkiyat gerçekleştirir.

Siz de hazır rulo çim alımı için Avrasya Peyzaj’ı tercih edebilir, üst düzey kaliteye ekonomik maliyetle sahip olabilirsiniz.

Bahçenizi, peyzaj alanlarınızı hazır rulo çimlerle renklendirmek için bu alandaki hizmetlerimizden yararlanabilir; kendinize, sevdiklerinize, ziyaretçilerinize muhteşem güzellikler armağan edebilirsiniz.